HETKEL EETRIS:
eelmine
järgmine

Siit saad jagada praegu mängivat raadiosaadet sotsiaalmeediasse.

Siit saad tellida saadet RSSis ja iTunesis.

Siit saad saadet allalaadida.

mp3

podcast

RSS

iTunes

jaga

Facebook

Twitter

E-post

-02:00:00
EETRIS
Hetkel mängib:

Kui mängima on hakanud uus saade, saab siia klikkides laadida saate info ja foorumi.

Info ja foorum
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Loe veel:

Reispass. Puerto Rico pärast orkaan Mariat. Antropoloog Carlo A. Cubero

Ivo Tšetõrkin

Seekordse jutu ja rännaku sihtkoht on Puerto Rico saar Kariibi meres, mis sai eelmise aasta septembrikuus otsetabamuse orkaan Irmalt ning kohe seejärel pihta ka järgmise orkaani, Mariaga. Külas on Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste Instituudi Sotsiaal- ja Kultuuriantropoloogia osakonna professor, puertoricolane Carlo Cubero. Carlo jõudis just mõne päeva eest tagasi oma kodusaarelt ning uudised ja lood, mida ta sealt toob, on ühtviisi kohutavad, kuid samas ka äärmiselt põnevad. Siiski ei ole saate ainuke eesmärk anda ülevaade orkaani purustustest ja saare olmeolukorrast praegusel momendil – ilmneb, et süsteemide purunemisest on sündinud uued süsteemid ja sotsiaalsed võrgustikud, võib isegi teatud ettevaatusega öelda, et orkaan on mõnes mõttes mõjunud saarele vabastavalt – Walmart on pankrotis ning see on andnud paljudele puertoricolastele võimaluse oma väike äri püsti panna.

Carlo Cubero omandas oma antropoloogia doktorikraadi Manchesteri ülikoolis, kui tegi dokumentaalfilmi Puerto Rico kõrval asuvast pisikesest Culebra saarest, äsja ilmus temalt raamat sellesama saare identiteediloomest ja üldse saarte kui selliste ringimõtestamisest. Tema uurimisteemaks ongi Kariibi mere piirkond ning Tallinna Ülikoolis on ta noori antropolooge õpetanud, inspireerinud ja nende maailmapilti rikastanud tänaseks juba pea 7 aastat. Seekordne saade on inglise keeles ja ilma tõlketa – seega vabandame siiralt kõikide ees, kes keelebarjääri tõttu seda kuulata ei saa. Saatejuht on Ivo Tšetõrkin.

Saate teemaleht Facebookis: https://www.facebook.com/reispass

Saatejuhi kontakt teemadeks ning külalisteks: ivo@amazonas.ee

Saate muusika nimekiri

Residente - Hijos del Canaveral

Bad Bunny - Tu No Metes Cabra

Cultura Profetica - Musica sin tiempo

Kommentaarid
näita
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Laadi juurde ({{comments.length - commentsLimitRadio}})
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}{{user.name}}. Logi välja
{{comment.captcha.word.answer}}
Reispass
Ivo Tšetõrkin

P 15:00

„Reispass“ on reisisaade, kus rännatakse mööda kaugeid ja kaugemaid paiku, nauditakse reisimist kogu keha, vaimu ja kõigi kuue meelega, nuusutatakse Päris Elu Hõngu ning räägitakse teadlikumast reisimisest. Lisaks saatekülalistele ning mõtterännakutele mööda eksootilisi maid on fookuses ka erinevad reisimise viisid ning reisimisega seotud praktilised küsimused. Seega on Reispass mõeldud mitte vaid tugitooli-, vaid eelkõige aktiivsele reisijale. Keskmes on inimene ja tänapäev, elu siin ja praegu.

 Saatejuht Ivo Tšetõrkin on ninast sabani seotud rändamisega. Tema teiseks koduks on Peruu ja Amazonase vihmamets, millest on valminud artiklid, raamat „Minu Amazonas. Jõkke pissimine keelatud!“ ning ka ETV reisisari „Õhinapõhised Peruus“. Ivo korraldab reise ning viibib suure osa aastast Eestist eemal, seega valmivad paljud saated raadiodokumentalistika ja gonzo-ajakirjanduse vaimus – salvestuskohaks sobib ühtemoodi hästi Havanna tänav, Mehhiko ookeanikallas, Tai „punnvõrr“ ning Amazonase sirisev vihmamets. Piilume nurgatagustesse ning avame salauksi, mida pole kirjas üheski reisiraamatus – igal pühapäeval kell 15:05 ning podcastis ja järelkuulamises nii öösel kui päeval.

Saate teemaleht Facebookis: https://www.facebook.com/reispass

Saatejuhi kontakt teemadeks ning külalisteks: ivo@amazonas.ee

Kuula Reispassi saateid siit!