Maailma makett Indoneesia. Meie rändame seekordses Reispassis Indoneesiasse – 17 000 saare ja 260 miljoni elanikuga riiki, mis on oma mitmekesisuses justkui maailma makett – äärmuslikud usklikud elavad kõrvu äärmuslike uskmatutega, pillav rikkus näljase vaesusega, lopsakas loodus kõleda tühermaastikuga.
Hooaja viimases saates on saatekülaliseks Berit Renser – avantüristist rändaja, kes ei vaata maailma mitte läbi bussiakna, vaid hüppab esimesele kõverate kodaratega motorollerile ja üürib linna kõige kaugemas slummis maja, kus tikutoosisuurused prussakad asju paigast liigutavad ning naabrid tema "läänelike elukommete" protestiks surnud rotte terrassile loobivad. Samas põikame sisse Indoneesia kõige räpasematesse bordellidesse, mida oskate ette kujutada. Aga rändame ka mööda džungleid ja otsime kaduvaid metsahõime sealt, kus National Geographicu helikopter iial ei maandu.
"Reispass" on reisisaade, kus rännatakse mööda kaugeid ja kaugemaid paiku, nauditakse reisimist kogu keha, vaimu ja kõigi kuue meelega, nuusutatakse Päris Elu Hõngu ning räägitakse teadlikumast reisimisest. Saatejuht Ivo Tšetõrkin. Saade on eetris pühapäeval kell 10:05.
"Reispass" on reisisaade, kus rännatakse mööda kaugeid ja kaugemaid paiku, nauditakse reisimist kogu keha, vaimu ja kõigi kuue meelega, nuusutatakse Päris Elu Hõngu ning räägitakse teadlikumast reisimisest. Lisaks saatekülalistele ning mõtterännakutele mööda eksootilisi maid on fookuses ka erinevad reisimise viisid ning reisimisega seotud praktilised küsimused. Seega on Reispass mõeldud mitte vaid tugitooli-, vaid eelkõige aktiivsele reisijale. Keskmes on inimene ja tänapäev, elu siin ja praegu.
Saatejuht Ivo Tšetõrkin on ninast sabani seotud rändamisega. Tema teiseks koduks on Peruu ja Amazonase vihmamets, millest on valminud artiklid, raamat "Minu Amazonas. Jõkke pissimine keelatud!" ning ka ETV reisisari "Õhinapõhised Peruus". Ivo korraldab reise ning viibib suure osa aastast Eestist eemal, seega valmivad paljud saated raadiodokumentalistika ja gonzo-ajakirjanduse vaimus – salvestuskohaks sobib ühtemoodi hästi Havanna tänav, Mehhiko ookeanikallas, Tai "punnvõrr" ning Amazonase sirisev vihmamets. Piilume nurgatagustesse ning avame salauksi, mida pole kirjas üheski reisiraamatus – igal pühapäeval kell 15:05 ning podcastis ja järelkuulamises nii öösel kui päeval.